Otel Diyojen Sinop'taki Eviniz

1994 yılından beri bölge turizmine hizmet veren otelimiz Sinop ve çevresinde saygın bir yere sahiptir. Otelimiz 9 dönümlük tamamı yemyeşil bir arazi üzerine kuruludur. Tesisimiz, otel ve apart odalar, açık ve kapalı restoran, yüzme havuzu, havuz bar, plaj ve deniz bar, güneşlenme terası, yürüyüş parkuru, ücretsiz otopark gibi hizmetleri bünyesinde barındırmaktadır. Otelimiz denize sıfır konumda, şehir merkezine ve havalimanına çok yakın, şehrin gürültüsünden ve stresinde uzak huzur dolu bir ortama sahiptir. Otelimizde konaklamaya kahvaltı dahildir. Kahvaltımız açık büfe olup, hem otel hem de apart misafirlerimiz kahvaltımızdan yararlanabilmektedir. Otelimizde odalarda ve ortak kullanım alanlarında kablosuz internet wifi ücretsizdir. Otelimiz restoranında ve barlarımızda önceden belirlenmiş akşamlarda canlı müzik vardır. Otelimizde restoran ve barlarda alkollü içki tüketilebilmektedir. Ramazan ayında oruç tutan misafirlerimiz için kahvaltı yerine sahur hizmeti verilmektedir. Otelimize rezervasyon telefonla yapılabildiği gibi, neredekal, etstur, booking ve trivago rezervasyon sitelerinden de rezervasyon yapılabilmektedir. Gelin Sinop akşamlarını Otel Diyojen'de yaşayalım...

  • Otel
  • Apart
  • Yüzme Havuzu
  • Restoran
  • Havuz Bar
  • Plaj
  • Deniz Bar
  • Otopark

Kapasite

32
Otel Odası
20
Apart
180
Toplam Yatak
250
Kişilik Restoran

@oteldiyojen Facebook Instagram

Gölge Etme, Başka İhsan İstemez

Sinoplu Diyojen

Filozof

Otelimiz ismini, ünlü Sinop'lu düşünür Diyojen'den (Diogenes) almıştır. Diyojen, MÖ 412 - MÖ 323 yılları arasında yaşamış Kinik felsefesinin öncüsü ünlü filozoftur. Sinop'ta doğmuş Korint'de ölmüştür. Sinoplu Diyojen ve Kinik Diyojen olarak da bilinmektedir.

Bir gün çok dar bir sokakta zenginliğinden başka hiçbirşeyi olmayan kibirli bir adamla karşılaşır. İkisinden biri kenara çekilmedikçe geçmek mümkün değildir. Mağrur zengin, hor gördüğü filozofa: Ben bir serserinin önünden kenara çekilmem, der. Diyojen, kenara çekilerek gayet sakin su karşılığı verir: Ben çekilirim!

Büyük İskender'e, kendisine "Bir dileğin var mı?" diye sorunca "Var, gölge etme, başka ihsan istemem" demiştir.

Bir gün çeşmeden avucu ile su içen bir çocuk görünce "Bu çocuk bana fazladan eşyam olduğunu öğretti" diye haykırıp su çanağını kırmıştır.

Our latest special offers,
straight to your inbox

Stay up to date with the latest specials from Base Hotel. Subscribe and save on your next stay.

Continue browsing site